Arama Önerileri
  Kategoriler
   OEM Nedir?
   OEM Nedir?
   OEM,"Original Equipment Manufacturer" yani "Orjinal Ürün Üreticisi" kelimelerinin kısaltması olarak kullanılmaktadır.OEM ürünün orjinal ürünle arasında kaliteye dair hiçbir fark bulunmamaktadır.

   Üretim alanında kullanılan OEM kodları,orjinal yedek parça ürünleri şeklinde üretilmektedir.Bir otomobili ele alırsak,otomobil parçaları zamanla belirli aşınmalara,yıpranmalara veya işlevsizliğe yol açar.Bu parçaların değişimi için tüketiciler araçlarını korumak ve yüksek verim alabilmek için orjinal yedek parça arayışı içine girmektedirler.Bu yüzden OEM ürünleri tercih etmektedirler.

   OEM kodunun bir başka kullanım alanı ise çıkma parça olarak tanımlanan ikinci el parçalardır.Bu parçaların OEM koduna sahip olması ikinci el orjinal yedek parça vasfını taşımaktadır.

   Otomobil fabrikaları her ürünü kendi üretemeyeceği için dışarıdan tedarik edebilmektedir.Örneğin BMW,Ford gibi otomobil markaları bütün parçaları  kendi fabrikalarında üretip montajlamazlar.Balata fabrikası,far fabrikası kurmak yerine OEM parçalara yönelirler ve montajlarını bu şekilde tamamlarlar.
   Piyasada aynı ürün birçok marka adı altında,çeşitli fiyatlara satılmaktadır.OEM olmayan yan sanayi ürünleri daha düşük fiyata karşın daha kalitesiz olabilmekte ve aracınızı aynı sorunla kısa zaman içerisinde tekrar başbaşa bırakabilmektedir.
   Tüketici  tarafından baktığımız zaman,yedek parça alırken,birçok yan sanayi ürünlerin karşısında orjinal yedek parçaya ulaşmak konusunda OEM kodundan destek alırlar.
                                                                                                                      silindirkapak.net
   Yorumlar
   AYNI GÜN KARGOAynı Gün Kargo Çıkışı Ertesi Gün Teslimat.
   KARGO'DA %70 İNDİRİMAras,Yurt İçi, Mng,Kargokar Anlaşmalı Sevkiyat
   KOLAY İADEHatalı veya Uyumsuz Üründe İade ve Değişim Hakkı.
   GÜVENLİ ÖDEMEDünyanın en popüler ve güvenli ödeme yöntemleri ile ödeme.